3 października zakończyły się wizyty studyjne meksykańskich dziennikarzy i przedsiębiorców z branży spożywczej. Nasi meksykańscy goście mieli szansę lepiej poznać polski sektor spożywczy, odwiedzając siedziby polskich przedsiębiorców z branży oraz uczestnicząc w POLAGRA FOOD EXO – jednym z największych wydarzeń targowych w Polsce poświęconych branży spożywczej.

Uczestnicy wizyt studyjnych odwiedzili firmę Sante, gdzie podczas spotkania z prezesem i specjalistami do spraw eksportu  dowiedzieli się więcej o funkcjonowaniu tej firmy i możliwościach nawiązania z nią współpracy.

Podczas wizyty w Kostrzyńsko-Słubickiej Strefie Ekonomicznej zaś zapoznali się z zasadami funkcjonowania SSE w Polsce i możliwościach inwestowania na ich terenie. Nasi meksykańscy goście odwiedzili też park naukowo-technologiczny „Interior” w Nowej Soli, gdzie oprócz spotkania z władzami, mieli okazję spotkać się z przedstawicielami firmy „Ovopol”.

Wizyty w siedzibach polskich firm oraz uczestnictwo w jednej z największych imprez targowych w Polsce  zaowocowały interesującymi dyskusjami o perspektywach i sukcesach polskiego sektora spożywczego, perspektywą obszernych i ciekawych publikacji oraz nawiązaniem dobrze rokujących na przyszłość kontaktów biznesowych.